پایتخت

مادرید

مساحت

506000 کیلومتر مربع

شهرهای مهم

مادرید، بارسلون، آلیکانته، والنسیا

جمعیت

50000000

مذهب/دین

مسیحیت کاتولیک

واحد پول

یورو

آب و هوا

معتدل و مدیترانه ­ای

زبان اصلی

اسپانیولی

کشور اسپانیا در قاره اروپا قرار دارد و زبان اصلی این کشور اسپانیولی است. اسپانیا از شمال شرق با فرانسه، از غرب با پرتغال و از جنوب با مراکش و الجزایر همسایه است. این کشور دارای 44 مکان تاریخی است و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. از جمله مکان های توریستی آن می توان موزه گوگنهایم، خیابان زنده لارامبلا، میدان پلازامی، مسجد کوردوبا، کلیسای ساگرادا فامیلیا، ساختمان کاسامیلا و پارک گوئل را نام برد. حمل و نقل عمومی کشور اسپانیا مجهز به مترو و تراموا می باشد. هنرمندان برجسته بسیاری اهل کشور اسپانیا هستند از جمله: پابلو پیکاسو، سالوادور دالی، خوان گری و خوان میرو.

متوسط درآمد در کشور اسپانیا 3146 یورو است. نرخ تورمم در این کشور -1% ، نرخ بیکاری 15% و متوسط هزینه های ماهیانه 500 یورو می باشد. از جمله مزایای زندگی در کشور اسپانیا می توان به این موارد اشاره کرد: حوزه شینگن، کیفیت زندگی بالا، عضو ده کشور برتر جهان، نهمین قدرت اقتصادی جهان، پنجمین قدرت اقتصادی اروپا، عضویت در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و عضو اتحادیه اروپا.

12.2 % از کل جمعیت اسپانیا را مهاجران تشکیل می دهند. دو روش برای اخذ اقامت در کشور اسپانیا وجود دارد. در روش اول با خرید ملک یا خانه به ارزش 500 هزار یورو، بعد از 5 سال ،بدون نیاز به حضور در کشور می توانید مهاجرت بگیرید. در روش دوم نیاز به خرید ملک به ارزش 150 هزار یورو و حضور مستمر 6 ماه در سال در کشور اسپانیا دارید تا بتوانید اقامت دائم بگیرید.