پایتخت

لیسبون

مساحت

92000 کیلومتر مربع

شهرهای مهم

لیسبون، پورتو، آویرو، فارو، کویمبرا

جمعیت

11000000

مذهب/دین

مسیحیت

واحد پول

یورو

آب و هوا

معتدل و مدیترانه­ ایی

زبان اصلی

پرتغالی

کشور پرتغال در قاره اروپا قرار دارد و زبان اصلی این کشور پرتغالی است. تنها همسایه این کشور، اسپانیا می باشد. مردم پرتغال بسیار صمیمی و خوش برخورد هستند و رک و صریح حرف زدن ایشان معروف است. پرچم کشور پرتغال، برای مردم این کشور بسیار ارزشمند است. برج بلم، لیوراریا للو، کلیسای سائو فرانسیسکو پونتا دا پیداد، غار بناگیل، سینترا و کاخ ملی پنا از جمله مکان های توریستی مهم پرتغال هستند. حمل و نقل عمومی کشور اسپانیا مجهز به قطار، اتوبوس، ترامواو فنیکولر ( بالابر برای بالا رفتن از تپه ها) می باشد. اشخاص برجسته کشور پرتغال عبارتند از : ریچارد زیملر، ژوزه ساراماگو، سوفیا د ملو و کریستیانو رونالدو.

متوسط درآمد در کشور پرتغال 4860 یورو است. نرخ تورم در این کشور 8% ، نرخ بیکاری 6.7% و متوسط هزینه های ماهیانه 1700 دلار می باشد. از جمله مزایای زندگی در کشور پرتغال می توان به این موارد اشاره کرد: عضو اتحادیه شینگن، سومین پاسپورت با ارزش دنیا، عضو اتحادیه اروپا

جالب است بدانید که بسیاری از مهاجران ایرانی در این کشور به راحتی شرکت های خود را ثبت کرده اند. شرایط اخذ اقامت در این کشور نسبتا راحت است به این گونه که به مدت 5 سال ، سالیانه هفت روز باید در این کشور حضور داشته باشید و برای خرید خانه به حداقل سرمایه 280 هزار یورو نیاز دارید.