مهاجرت

مهاجرت تحصیلی

ادامه تحصیل در کشورهای خارجی یکی از راه های مهاجرت می باشد. از مزایای مهاجرت از این طریق می توان به امکان بالا برای اخذ  ویزا اشاره کرد. در ادامه این امکان برای دانشجویان وجود خواهد داشت تا بعد از فارغ التحصیلی در کشور مقصد، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای  کاری کنند .

مهاجرت تحصیلی از پرتقاضاترین انواع مهاجرت است همانطور كه از اسم اين مهاجرت پيداست تمايل افراد علاقمند به تحصيل در مدارس و دانشگاه هاي كشور خارجي را عنوان مي كند …

مهاجرت کاری

معمولا یکی ازعمده دلایل خروج از کشور مهاجرت از طریق کار می باشد. از دلایل تمایل افراد به این روش میتوان به پایین بودن هزینه های مهاجرت نسبت به سایر روش ها اشاره کرد.

امروزه بسیاری از جوانان و هموطنان به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و پرهزینه بودن دیگر روش های مهاجرت، مهاجرت به وسیله کار را انتخاب می کنند.

این دسته از افراد باید توانایی شغلی خود را اثبات کنند و شرایط و فاکتور های لازم برای این گونه مهاجرت را داشته باشند …

مهاجرت سرمایه گذاری

برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برنامه هایی هستند برای جذب منابع اقتصادی خارجی و افراد با کسب و کار که حق اقامت و شهروندی در مقابل سرمایه آنها داده میشود. این برنامه ها با نام های شهروندی از طریق سرمایه گذاری، ویزای طلایی یا پاسپورت طلایی نیز شناخته میشوند.

معمولا برنامه های مهاجرت توسط سرمایه گذاری ملاکهایی دارند که اگر سرمایه شامل آنها شود ، پذیرفته میشود. معمولا این اولویتها شامل ایجاد شغل،خرید ملک و یا اهدا به صنایع از پیش تعیین شده میباشند. بیشتر این برنامه ها طوری تنظیم شده اند …

مهاجرت لاتاری

لاتاری گرین کارت برنامه قرعه کشی در ایالات متحد آمریکاست که جایزه ی آن اهدای کارت اقامت دائم میباشد. تاسیس این قرعه کشی در سال 1990 بود.

لاتاری تحت نظارت دپارتمان ایالت و بر اساس قانون مهاجرت و ملیت برگذار میشود.سالیانه 55000 ویزای مهاجرت آماده میشود و هدف آن ایجاد تنوع در جمعیت مهاجران آمریکاست . این ویزاها بین افراد با ملیت هایی که جعیت کمتری در آمریکا طی 5 سال اخیر داشتند، پخش میشوند. در سال 2019 حدود 12 میلیون نفر در لاتاری شرکت کردند. آخرین دوره لاتاری از 7 اکتبر تا 10 نوامبر 2020 بود …