پایتخت

ابوظبی

مساحت

83.600 کیلومتر مربع

شهرهای مهم

دبی، ابوظبی، شارجه

جمعیت

9000000

مذهب/دین

اسلام

واحد پول

درهم

آب و هوا

بیابانی

زبان اصلی

عربی 

کشور امارات در جنوب غربی قاره آسیا قرار دارد و زبان اصلی این کشور عربی است. همسایگان این کشور قطر، عربستلان سعودی و عمان هستند و به آب های خلیج فارس دسترسی دارد. آداب و رسوم مردم این کشور ارتباط تنگاتنگی با مذهب آن دارد. با این حال پوشش و مصرف نوشیدنی های مختلف در این کشور آزاد است. از جمله مکان های توریستی آن می توان برج العرب دبی، ساحل جمیرا، مسجد شیخ زاید، موزه لوور ابوظبی و کوه جیص را نام برد. حمل و نقل عمومی کشور امارات مجهز به مترو ، اتوبوس و تاکسی های آبی و زمینی و همینطور موتوریل می باشد.

حداقل درآمد در امارات 3500 درهم و حداکثر آن 70000 درهم است. نرخ تورم در این کشور کمتر از یک درصد ، نرخ بیکاری 2.6% و متوسط هزینه های ماهیانه 800 تا 1000 دلار است. از جمله مزایای زندگی در کشور امارات می توان به این موارد اشاره کرد: کیفیت بالای زندگی، امید به زندگی 77 سال، یکی از برترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه، عضو سازمان ملل متحد و تجارت جهانی، امکان سفر به 196 کشور جهان بدون ویزا.

اعطای اقامت دائم به مهاجران در این کشور بسیار پیچیده است و پیشنهاد می شود که به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. در امارات، خرید ملک منجر به اقامت دائم نخواهد شد و فقط ویزای یک ساله صادر می شود. و برای خرید خانه به حداقل سرمایه یک میلیون درهم نیاز است.