مهاجرت

مهاجرت کاری

معمولا یکی ازعمده دلایل خروج از کشور مهاجرت از طریق کار می باشد. از دلایل تمایل افراد به این روش میتوان به پایین بودن هزینه های مهاجرت نسبت به سایر روش ها اشاره کرد.

امروزه بسیاری از جوانان و هموطنان به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و پرهزینه بودن دیگر روش های مهاجرت، مهاجرت به وسیله کار را انتخاب می کنند.

این دسته از افراد باید توانایی شغلی خود را اثبات کنند و شرایط و فاکتور های لازم برای این گونه مهاجرت را داشته باشند. از فاکتورهای عمومی مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرک تحصیلی دانشگاهی

تخصص و مهارت

مدرک بین المللی زبان ( مانند ایلتس و تافل)

و سابقه بیمه کاری.

هر گونه قصد و تمایل از جانب شخص برای کار در کشوری دیگر مهاجرت کاری نام دارد. برای خروج از کشور و ورود به کشور مقصد به منظور کار و یا فعالیت تجاری هر فرد نیازمند ویزای کاری است. در این مقاله منحصرا به مهاجرت کاری و شرایط دریافت این ویزا می پردازیم با ما همراه باشید.

مهاجرت کاری معمولا به سه روش صورت می گیرد. هر فرد با توجه به شرایط خود باید بهترین روش را برای اقدام انتخاب کند:

مهاجرت از طریق کار ( جاب آفر)

مهاجرت کاری تنها در صورتی مقدور خواهد بود که فرد از یک شرکت فعال در کشور مقصد دعوتنامه رسمی دریافت کرده باشد.

با توجه به قوانین و ظوابط سرسختانه ی هر کشور برای جذب نیرو، شرکت ها موظف هستند در ابتدا و حداقل به مدت سه ماه به دنبال نیروهای داخلی باشند و در صورت پیدا نشدن نیروی داخلی دست به جذب نیروهای خارجی بزنند.

قوانین جذب نیرو و دریافت ویزا در هر کشور متفاوت است. علاقمندان به مهاجرت از طریق کار ابتدا باید در نظر داشته باشند که تقاضای  برای تخصص آن ها در کدام کشور بیشتر است و با درک و شناخت صحیح شرایط کشورها دست به اقدام بزنند.

درک و شناخت صحیح از قوانین و شرایط کار در هر کشور منوط به مطالعه و جستجوست. به روز بودن در این زمینه نیز بسیار حائز اهمیت است چراکه قوانین و شرایط مهاجرت در هر کشور به صورت مداوم تغییر می کند.

توجه داشته باشید که اطلاعات خود را از یک منبع موثق دریافت کنید چرا که این دسته از مطالب کاملا تخصصی می باشند.

مزایای مهاجرت از طریق دعوت نامه کاری

انتخاب شدن فرد بر اساس مهارت و دریافت دعوتنامه واخذ سریع ویزا از مزایای مهاجرت به روش پیشنهاد کاری می باشد.

از مهم ترین مزایای مهاجرت کاری امکان دریافت اقامت دائم می باشد. هر فرد در ازای کار کردن به مدت مشخص (بنا بر قوانین هر کشور- معمولا 3 سال) می تواند درخواست اقامت دائم بدهد.

ویزای جستجوی کار ( جاب سیکر)

این ویزا یکی از برنامه های سازمان مهاجرت است. در این برنامه افراد با دریافت ویزای شش ماهه اجازه ورود به کشور مقصد را دارند با این روش افراد بر اساس تخصص و مهارت های خود می توانند در آن کشور به دنبال کار بگردنند.

در صورت یافتن کار در طول مدت این شش ماه فرد قادر خواهند بود تا تقاضای اقامت کاری کند. در صورتی که فرد 3 سال در کشور مقصد کار کند اجازه ی اقامت دائم را دریافت خواهد کرد. پس از گذشت 5 الی 6 سال فرد می تواند برای تابعیت خود و خانوده نیز اقدام کند.

از مزایای ویزای جستجوی کار

از مزایای این ویزا می توان به شش ماه فرصت و تجربه ی زندگی و کار در کشور مقصد اشاره کرد. در این نوع ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد. یکی دیگر از مزایای این نوع ویزا هزینه ی پایین آن نسبت به دیگر ویزاها می باشد.

ویزای اسکیل ورکر (ویزا بر اساس مهارت)

از دیگر روش های مهاجرت کاری می توان به ویزای اسکیل ورکر (کار بر اساس مهارت) اشاره کرد. این مهاجرت بر اساس توانایی، تخصص و مهارت می باشد. در این نوع ویزای کاری نیروها بر اساس سیستم های دولتی جذب می شوند. به دلیل انتخاب توسط سیستم های دولتی و محدودیت در تعداد این روش مهاجرت به نسبت دیگر روش ها سخت تر می باشد.

admin
admin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.