راهنمای سفر

مسافرت

در سراسر دنیا، مکان های شگفت انگیز زیادی هستند که ارزش بازدید دارند. مهم نیست که چقدر از جاهای دیدنی کشورتان بازدید کرده اید، همیشه سفر به خارج از کشور بخصوص برای بار اول، بسیار هیجان انگیز، گیج کننده و در عین حال ترسناک خواهد بود. در این مقاله، نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کنند تا با فراغ خاطر بیشتری بار سفر خود را ببندید و از سفرتان لذت بیشتری ببرید.

  1. 1.پاسپورت خود را مدتی قبل از سفرتان بگیرید

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به هیچ وجه، گرفتن پاسپورت خود را به لحظه های آخر موکول نکنید. هرگز خرید بلیط هواپیمای خارجی خود را تا قبل از گرفتن پاسپورت انجام ندهید. مگر اینکه زمان آن پرواز قابل تغییر باشد تا بتوانید در صورت آماده نبودن پاسپورتتان، این شانس را داشته باشید تا زمان دیگری را برای مسافرت رزرو کنید. برخی از پروازهای بین المللی آنلاین نیازمند این هستند که در هنگام رزرو بلیط یا پذیرش آنلاین، شماره گذرنامه خود را حتما وارد کنید پس بهترین کار این است که قبل از اقدام به رزرو یا خرید بلیط، حتما پاسپورت خود را از دفاتر مربوطه اخذ کنید.

مراحل گرفتن پاسپورت برای افراد بالای 18 سال در ایران به این گونه است که می توانید با در دست داشتن مدارک مربوطه که شامل: اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه یا تاییدیه ثبت احوال و همچنین اصل آخرین گذرنامه بعلاوه یک قطعه عکس ۶*۴ جدید و رنگی به صورت تمام رخ می باشد، به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و با پرداخت هزینه های مربوطه که جمع آنها تقریبا 80 هزار تومان می شود)برای سال 99(، درخواست خود را ثبت نمایید. بطور متوسط 5 تا 7 روز طول می کشد تا پاسپورت بدست شما برسد.

در کشور میزبان،هرگز پاسپورت خود را در جاهایی که دسترسی آسان دارند قرار ندهید. بهترین جا برای در امان نگه داشتن آن، گاوصندوق هتل و یا لاکر مسافرخانه است.

2. تصمیم بگیرید که دقیقا به کجا می خواهید بروید

شاید خیلی وقت است که رویای دیدن فیل های تایلند و یا اهرام ثلاثه مصر را داشته اید. شاید هم اصلا نمیدانید به کدام کشور بروید و فقط احساس می کنید که شدیدا نیاز دارید تا به یک کشور جدید سفر کنید. اگر واقعا نمی دانید که کدام کشور را انتخاب کنید، توصیه میکنیم که این نکات را مرور کنید:

  • آیا می خواهید که نزدیک کشور خودتان باشید یا نه؟ خیلی ها ترجیح می دهند تا اولین تجربه مسافرت خارج از کشور خود را از کشورهای همسایه شروع کنند.
  • آیا به زبان رایج در کشور میزبان مسلط هستید؟ اگر آشنایی با زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که در کشور میزبان رایج است ندارید، ارتباط برقرار کردن با مردم آن کشور بسیار دشوار خواهد بود.
  • آیا مشتاق به ارتباط برقرار کردن با دیگران هستید؟ اگر جواب شما بله است، توصیه می شود تا تورهای خارجی ارزان قیمت را در لیست گزینه های خود قرار دهید. با این کار هم می توانید با همسفران خود ارتباط دوستانه برقرار کنید و هم از نظر هزینه برایتان به صرفه خواهد بود.
  • به چه چیزهایی بیشتر از همه علاقه دارید؟ مناظر طبیعی؟ مکان های تاریخی؟ موزه ها و معماری های خاص؟ غذاهای عجیب و غریب و خاص؟ با توجه به اینکه به کدام از این موارد علاقه بیشتری دارید، می توانید کشور مقصد خود را انتخاب کنید.
  • آستانه تحملتان در مقابل اختلاف های فرهنگی زیاد چقدر است؟ آیا در برابر فقر، آلودگی زیاد، ترافیک سنگین و یا سبک زندگی های غیرمعمول حساس هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پس جایی را برای سفر انتخاب کنید که با ویژگی های روحی شما سازگار باشند.

3. چک کنید آیا به ویزا نیاز دارید؟

در هنگام رزرو اقامت در کشور میزبان، چک کنید که آیا برای ورود به آن کشور نیاز به ویزا دارید یا نه؟ ویزا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. به این ترتیب ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد آن کشور شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند.برای ورود به بسیاری از کشورها در اروپا، بریتانیا، آمریکا و خیلی از کشورهای آسیایی نیازی به ویزا نیست، اما تعدادی از کشورها هستند که در صورت نداشتن ویزا حتی اجازه پرواز به آنها ر ا نیز ندارید و تمام برنامه سفر شما کنسل می شود.

مقاله بالا شامل 2 قسمت هست، که در قسمت دوم 4 نکته دیگر در مورد نکات سفر به خارج از کشور گفته شده و شما میتونید از طریق لینک زیر بخوانید .

admin
admin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.