راهنمای سفر

مسافرت

4. مطمئن شوید که در خارج از کشور هم می توانید پولتان را تبدیل به ارز رایج کشور میزبان کنید

با توجه به گسترش بانکداری اینترنتی و استفاده از کارت های بانکی، دیگر کسی به پول نقد و یا چک های مسافرتی با خود حمل نمی کند. قبل از شروع سفر خود، حتما با بانک خود و دفاتر مربوطه مشورت کنید تا بهترین نوع حمل پول را به شما پیشنهاد دهند. البته حتما همیشه مقداری پول یا یک کارت بانکی اضافه را در هتل نگه دارید تا در هنگام دزدی از شما، دسترسی به پول داشته باشید.

5.با استفاده از این نکات، امنیت سفر خود را افزایش دهید

طبیعتا هیچکس دوست ندارد که در هنگام سفر مورد حمله کیف قاپ ها و یا جیب بر ها قرار بگیرد و خاطره تلخی از آن مسافرت در ذهنش نقش ببندد. توصیه می شود که در تمام طول سفر حتما مراقب تمام وسایل خود باشید و ترجیحا از کیف های یک طرفه و یا کوله پشتی های دارای قفل زیپ استفاده کنید. همینطور می توانید از مزایای بیمه مسافرتی نیز بهره مند شوید.

6.با مقایسه انواع وسایل حمل و نقل و گزینه های مختلف اسکان، پول بیشتری پس انداز کنید

برای سفر به کشور مقصد، در اکثر مواقع نیاز به سفر با هواپیما دارید ولی اگر می خواهید در داخل کشور جابجا شوید، حتما برنامه حمل و نقل عمومی را چک کنید و از آن استفاده کنید، زیرا در این صورت پول بیشتری پس انداز می کنید. در ضمن، نیازی نیست که حتما در هتل های لوکس و گران قیمت اقامت داشته باشید.اگر در مضیقه مالی هستید، می توانید مسافرخانه ها  و هاستل ها را نیز در نظر داشته باشید.

همه چیز را از قبل رزرو کنید

برخی بدنبال تورهای خارجی لحظه آخری هستند اما برای اولین سفر خارجی خود بهتر است که تمام برنامه های خود را حداقل از یک ماه قبل رزرو کنید و با اطمینان بیشتری از سفر خود لذت ببرید.

7. برای مقابله با خستگی بعد از پرواز، به خودتان فرصت کافی بدهید

به محض اینکه پرواز خود را رزرو می کنید، دلهره این را دارید که چه وسایلی را جمع کنید؟ در روز از چند جا دیدن کنید؟ برای بازدید شهرهای مختلف، چه مسافتی را در روز طی کنید؟ توصیه ما این است که نفس عمیق بکشید و آرام باشید. حداقل برای یکی دو روز اول سعی کنید که به جاهای زیادی نروید و بخوبی استراحت کنید چون پرواز فشار زیادی را به جسم شما وارد می کند.

مقاله بالا شامل 2 قسمت هست، که در قسمت اول 3 نکته دیگر در مورد نکات سفر به خارج از کشور گفته شده و شما میتونید از طریق لینک زیر بخوانید .

admin
admin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.